Izrael – hľadanie odpovedí do druhej knihy

Voda z Jordánu

vodu z Jordánu som si brala aj ja. Yardenit je dosť vysoko, pod Galilejským jazerom a ďaleko od Mŕtveho mora, takže voda ešte nie je slaná. Čím nižšie, tým je voda slanšia a menej pitná. No táto bola v pohode, a v skutočnosti nevyzerá tak zeleno, ako na fotke. O tom som sa presvedčila ešte skôr, keď som si omylom namiesto z minerálky poriadne odpila z vody, čo som niesla na krstenie.

Vstup do Yardenitu

v celom tom upravenom priestore sú texty ustanovenia Krstu Svätého vo všemožných jazykoch. Slovenčinu som síce nenašla, ale čo nie je, stále môže byť… A musím povedať, mať biblické texty pred očami má niečo do seba. Vážne rozmýšľam, že popíšem nejaké dostupné steny…. 

Ja a Šifra

robiť si nové známosti a kontakty je dôležitá vec, a kto povedal, že sa to má obmedziť len na ľudí? 😉

Dračie ovocie

takto rastie dračie ovocie. Prvýkrát v živote som ho jedla práve v Izraeli a len mi je ľúto, že nemám aj fotku toho ovocia. Bolo farebné a veľmi krásne, no takisto aj príliš dobré na to, aby som vyčkávala s jeho zjedením 🙂

Ranný výhľad

ak ste už boli na nejakej prednáške, poprípade ste si kúpili knihu, možno ste dostali práve takúto magnetku. Môj ranný výhľad, ani som na začiatku netušila, na ako dlho. Odtiaľ sa mi skutočne nechcelo preč! A mimochodom, presne tento výhľad je spomínaný aj v knihe… 

Jeruzalem

toto je, samozrejme, Jeruzalem. miesto, kde stál Prvý a Druhý chrám. to, čo zostalo, je jeho západný múr. a aj keď to mnohí stále volajú Múr nárekov, dovoľte malé upozornenie, domáci to nemajú radi. skúste Western Wall po anglicky, alebo jednoducho, KOTEL. 

Jeruzalem, Staré mesto.

neviem, kam vedú tieto dvere, ani čo presne je za nimi. chvíľu na to, ako som ich odfotila, ich zavreli. ale mne stačili len tie dvere, ako prísľub všetkých tajomstiev Svätého mesta, ktoré som ešte nestihla objaviť…

Dávidovo mesto

Vstup do Dávidovho mesta. Časť Jeruzalema len na skok od Západného múru. prejdete cez najbližšiu bránu, zakričíte „ja nepanimaju“ na predavačov, čo na vás kričia po rusky, trocha doľava a dole, a ste tam.

Negevská púšť

Západ slnka v Negevskej púšti. Miesto, ktoré prešli vyzvedači, keď sa šli pozrieť na svoj budúci domov. By ste neverili, aká krásna môže byť prázdnota!

Ďatle

Takto vyzerajú ďatle pred dozretím. Organické, chránené v týchto priesvitných vreciach, polievané vodou z Jordánu. A áno, verte tomu, tie ranné tiene sú v skutočnosti ešte krajšie….

Údolie Jordánu

…. A ešte niečo z krásneho údolia Jordánu, plného ďatlových stromov… Ranný moment, nádhera toho druhu, ktorý trvá len pár sekund….